Výlet na Dachstein do Rakouska: vyhlídka Pět prstů i Mamutí jeskyně

Sobota je den jako stvořený k výletům - tak vyrazte omrknout přírodní krásy našich sousedů. Rakouské Alpy za to rozhodně stojí a z vyhlídky Pět prstů je budete mít jako na dlani. Navíc se podíváte i do Obří ledové a Mamutí jeskyně, které jsou jedny z největších v celé Evropě. 

ONLINE OBJEDNÁVKA ZDE 

Vyrazte za výhledy jak z pohádky

Vyjíždí se ve vybraném termínu brzy ráno z jednoho ze 4 nástupních míst:

 • Praha - 2.00 hod.
 • Benešov - 2.45 hod. (viz mapa)
 • Tábor - 3.30 hod.
 • České Budějovice - 4.30 hod.
 • Po příjezdu do rakouského Obertraunu vás čeká ranní procházka u Halštatského jezera s nádhernými scenériemi. Krásné výhledy si užijete i při jízdě lanovkou k zastávce Schönbergalm, kde bude následovat prohlídka Velké ledové jeskyně a Mamutí jeskyně.

  2. úsek lanovky vás vyveze na vrchol Krippenstein k vyhlídkám Welterbespirale (Spirála světového dědictví) a Pět prstů - druhá jmenovaná připomíná ruku s pěti prsty, které "trčí" až 8 metrů do prostoru ze 400 m vysoké skalní stěny. Každá lávek má navíc odlišné provedení a stát na podlaze ze skla bude opravdu silný zážitek, a to nejen díky vyhlídce na obec Krippenbrunn pod vámi.

  Naskytne se vám opravdu skvostný výhled na oba ledovce Dachsteinu, Hallstattské jezero a město Hallstatt, které je světové kulturní dědictví UNESCO. Odjezd zpět do nástupních míst bude ve večerních hodinách a příjezd do Prahy je kolem 23.00 h..

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, služby průvodce 

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění,  vstupy.

Jízda lanovkou (1., 2. a 3. úsek cesty, tam i zpět), vstup do Mamutí jeskyně a Ledové jeskyně, vyhlídky Pět prstů a Welterbespirale, Dachstein-Hai

 • dospělý: 42,80 € (pokud nebudete mít přesnou částku, vstupné bude zaokrouhleno směrem nahoru na 45 €. ) - vybírá se v autobuse.
 • děti s datem narození od 2002 do 2011: 25 €
 • děti narozené od roku 2012: zdarma

Cena 1.599 Kč

Termín: 28.9.2018


To nejlepší z Moravského krasu - Punkevní jeskyně a Macocha - autobusový výlet 29.9.2018 ze Slovenska!

ONLINE OBJEDNÁVKA ZDE

Odjezd ze Slovenska v ranních hodinách (viz seznam nástupních míst) v ranních hodinách. Příjezd do Blanska, kde následuje s průvodcem procházka nádhernou přirodou Moravského krasu. Nejprve navštívíme Punkevní jeskyni a poté propast Macochu. V podvečer se vydáte zpět do SR.

Propast Macocha je více než 138,5 metrů hluboká a je největší propastí svého druhu ("Light hole") v České republice a i ve střední Evropě. Horní část propasti je dlouhá 174 metrů a široká 76 metrů. Na okraji propasti jsou dva vyhlídkové můstky. První z nich byl vybudován v roce 1882 - je umístěn v nejvyšším bodě. Druhý z nich pochází z roku 1899, nachází se 92 metrů nad spodní částí propasti a je z něho velmi dobře vidět na dno.

Punkevní jeskyně jsou to nejvyhledávanější jeskyně Moravského krasu - leží dva kilometry od Skalního Mlýna a jsou přístupné vchodem ve stěně krasového kaňonu Pustý žleb. Svou oblibu si získaly díky tomu, že návštěvníkům umožňují dostat se na dno propasti Macocha a zároveň podniknout romantickou plavbu na lodičkách na podzemní říčce Punkvě. Nejvýznamnější turisticky zpřístupněné jeskyně Moravského krasu navštíví ročně statisíce návštěvníků.

Prohlídka jeskyní začíná prostorou Předního dómu, jehož vchod hlídá největší stalaktit jeskyní - Strážce. Sifonovitá chodba vede do Hlinitých síní, které sousedí se Středním dómem, u jehož stropu je nepřístupná Krystalová chodba. Za Stalagmitovou chodbou klesá dno jeskyně do Zadního dómu, odkud se návštěvníci dostanou až na dno Macochy. Mohou se tu pokochat pohledem na dno propasti a na Horní a Dolní jezírko, která napájí říčka Punkva.

Teď přichází na řadu tzv. Mokrá cesta - plavba na loďkách po podzemní Punkvě. Vodní dómy mezi dnem Macochy a Pustým žlebem jsou výsledkem činnosti mocného proudu vody, která si tudy pod tlakem hledala cestu na povrch. Stropy i stěny chodeb jsou plny dutin, vírových jam, žlábku a rýh.

Návštěvníci plují přes První, Druhé a Třetí jezero k nejkrásnější jeskyni Krasu - Pohádkovému (Masarykovu) dómu. Pohádkový dóm společně s nezapomenutelnou plavbou Vodními dómy je vrcholným zážitkem při obdivování zdejších podzemních krás. Mohutné stalagmity, stalaktity a stalagnáty, záclony a kaskády se v pozadí dómu v Brčkové chodbě střídají s množstvím nejmladších tvarů, průsvitných brček, mrkvovitých ztluštěnin s výrůstky všemožných tvarů a s hvězdicemi křivých stropních vláken, heliktitů.

Cena zahrnuje:

 • Přeprava autobusem
 • Služby delegáta

Cena nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění.
 • vstupné (dospělý cca 7 EUR, dítě do 12 let cca 4 EUR)

Cena 45 Eur / 1.150 Kč

Termín: 29.9.2018

Nástupní místa: Nitra, Trnava, Senec, Bratislava